Východočeské divadlo uvádí českou premiéru slovenské hry Kdo se bojí Beatles

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Slovenskou hru dramatika Viliama Klimáčka Kdo se bojí Beatles, uvidíte už teď o víkendu na velkém jevišti Městského divadla. Divadelní hra má na pardubických divadelních prknech svoji premiéru.

Viliam Klimáček je dramatik, básník, prozaik a autor několika operních libret, který napsal asi šedesát divadelních her. Za hru Kdo se bojí Beatles dostal 1. místo v dramatické soutěži Nadačního fondu Cen Alfréda Radoka. „Líbí se mi, že v Kdo se bojí Beatles nijak nemachruje. Ve hře je upřímný, citlivý záznam nějakých problémů, současných limitů a lidských charakterů. Hra je zábavná nejenom humorem, ale i pestrostí,“ objasnil Filip Nuckolls, který do hlavních rolí obsadil Romanu Chvalovou a Alexandra Postlera.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

 

„Hra je o vojenském historikovi Emilovi, který ale nebyl na vojně. Protože nestudoval angličtinu, ale němčinu a ruštinu, tak nikdy nepovýšil. Napsal Dějiny rakousko-uherské armádní hudby, ale ty nikdy tiskem nevyšly. Měl ptáka loskutáka Felixe, který znal historii, hovořil latinsky a zpíval Beatles. Ale přesto se televizní show nedočkal. Manželka Emila je melancholická a denně luxuje. V jejich bytě se střídají mladé podnájemnice a všechny jsou si něčím podobné….,“ poodkryla zápletku dramaturgyně Jana Pithartová.