Historický parní vlak vyrazí v sobotu do Polska. Vstupenky už jsou vyprodané

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Historický parní vlak se v sobotu vydá na svoji další cestu, a to Ústí nad Orlicí do polského Dzierżoniówa a Slezské Javořiny. Vstupenky jsou ale vyprodané a bez dříve potvrzené rezervace se do vlaku nedostanete. O pravidelné jízdy ale letos nepřijdete.

Zájem o zvýhodněný výlet parním vlakem do Polska je velký a kapacita se na české straně rychle naplnila. Když někteří zájemci zruší svoji rezervaci, možnost mají další přihlášení. „Pokud tedy zájemci o jízdu nemají potvrzenou rezervaci, nemohou se cesty zúčastnit, jelikož musíme dodržet stanovenou kapacitu vlaku, a to jak na české, tak na polské straně. Pro zájemce, kterým se nepodařilo jízdu zarezervovat, mám však dobrou zprávu, jelikož i do budoucna chceme tyto oblíbené jízdy opakovat. Kromě toho samozřejmě připravujeme také naše pravidelní letní sobotní jízdy“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Parní vlak se vydá na cestu  z Ústí nad Orlicí před devátou hodinou ráno, pojede přes města Lanšperk, Letohrad, Jablonné nad Orlicí, Těchonín a Lichkov a na polské straně pak přes Mezilesí Klodsko, Dzierżoniów až Do Slezské Javořiny. Do Ústí nad Orlicí se vrátí zhruba mezi osmou a devátou hodinou večer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pasažéři si dopředu zvolí program, který je zajímá. Průvodce, který na cestující počká V Dzierżoniówě na nádraží, ukáže expozici kolejových vozidel v budoucím Slezském železničním muzeu a Hilbertův mlýn. Nabídne také prohlídku města s výstupem na radniční věž, odkud je skvělý výhled na panorama Sovích hor a celého města. Po projití trasy až do Slezské Javořiny čeká na cestující prohlídka velkolepého Železničního muzea ve Slezsku.