Chystá se otevření nového odpočinkového parku Z. Kopala v Litomyšli

Park Zdroj: Město Litomyšl

LITOMYŠL – Na slavnostní otevření parku na okraji města směrem na Poličku se můžete vydat už prvního května. Jeho zprovoznění se odehraje od tří hodin odpoledne oficiálním přestřižením pásky.

Na prvního máje se otevře nový odpočinkový prostor na okraji města park Z. Kopala. „Rád bych tímto srdečně pozval všechny spoluobčany. Na prvního máje se navíc nemusíte bát přijít celá rodina. Po přestřižení pásky je zajištěna komentovaná prohlídka parku Ing. Evou Wagnerovou, autorkou podoby areálu parku a doprovodný program pro děti,“ uvedl místostarosta města Radomil Kašpar. Doprovodný program se uskuteční pouze za příznivého počasí, o jeho detailech se dozvíte na sociálních sítích a webu města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Park se stane odpočinkovým místem pro člověka, ale také pro drobné živočichy, ptáky a hmyz. V kaskádovitém uspořádání je vysázeno devadesát listnatých, 186 ovocných stromů a 500 keřů. Došlo k přetvoření přírodní plochy pro trávení volného času v protipovodňovém opatření. Návrh výsadby a přetvoření terénu mělo za cíl také přiblížení podoby zdejší krajiny, jak ji lidé znali z poloviny dvacátého století. V parku najdete i atypické herní prvky, kukátka. lavičky a křesla z akátového masivu. Do budoucna by se park měl rozrůst o fázi číslo 2, ale to závisí na získání dalších pozemků od soukromých majitelů.