Máte rádi zmrzlinu? Ochutnat ji můžete v květnu na Zmrzlinovém dni

Zdroj: Pixabay

 

SVITAVY – V horní části náměstí proběhne v květnu Zmrzlinový den, kde si pochutnáte na několika příchutích skvělé domácí zmrzliny. Těšit se můžete na doprovodný program plný zábavy a dobrého jídla, pro děti i dospělé.

Několik druhů zmrzlin nabídnou manželé Simona a Vilém Bouškovi na Zmrzlinovém dni, který se koná 27. května tohoto roku. Provozovatelé bistra U Montyho vyrábějí originální zmrzlinu, která je krémovější a navíc bez lepku. „Každý rok jezdíme na předváděcí akce, kde máme možnost ochutnat nové příchutě. A na jedné předváděčce nás napadlo udělat něco podobného i ve Svitavách,“ vysvětlil zrod zmrzlinové přehlídky Vilém Bouška. „Návštěvníky čeká doprovodný program jako malování obličejů, zaplétání copánků, děti si mohou vytvořit vlastní tričko  se zmrzlinou nebo se vyfotit ve fotokoutku,“ uvedla Petra Soukupová, manažerka komunikace Městského informačního centra.

Na své si přijdou i milovníci klasických příchutí, jako je čokoláda, pistácie, jahoda nebo slaný karamel. Děti si pochutnají na zmrzlině Tlapková patrola, různých druhů cookies a starší třeba na zmrzlině s černým uhlím uhlím, bylinkami nebo sušenými červy. Nebudou chybět ani druhy s alkoholem a další překvapení.

Program Zmrzlinového dne:

13.15 mažoretky Violette z Dětřichova
13:30 Katka a Gábina s vystoupením
pro děti Vodní rej
14:30 soutěže pro děti v pojídání
zmrzliny, vítězové soutěží
obdrží malou pozornost
ve formě poukázek
na nákup zmrzliny
15:00 kouzelník pan Krejčí
se svým programem
16:00 pěna pro děti od hasičů ze Svitav

Máte-li tip na zajímavou příchuť, zašlete ho na e-mail: villib@email.cz a manželé Bouškovi ji rádi uvaří. Na programu je také malování obličejů, zaplétání copánků a děti si mohou vytvořit vlastní tričko se zmrzlinou nebo se vyfotit ve fotokoutku. Kromě zmrzliny si pochutnáte třeba na trdelníku, cukrové vatě, popkornu a dalších cukrovinkách. A pokud byste rádi něco slaného, vybrat si můžete z pochoutek, jako je naložené maso, klobása, hermelín, langoše nebo bramboráčky. Přehlídka zmrzlin se uskuteční za každého počasí.