Mostní provizorium vedle mostu kpt. Bartoše už má konkrétní podobu

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Mostní provizorium, po kterém pojedete po dobu rekonstrukce mostu kpt. Bartoše, už má svoji podobu. Jeho návrh je hotový a má sloužit nejen autům, ale i chodcům.

Po diagnostice mostu zpracoval projektant Jan Bursa návrh mostních konstrukcí. „Dočasná konstrukce bude maximálně třípólová a upravena i pro trakční vedení. Návrh sice počítá s omezením zatížitelnosti konstrukce ve stávající výši, nově však dostanou výjimku trolejbusy a autobusy a samozřejmě vozidla integrovaného záchranného systému,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Jan Hrabal. Po mostním provizoriu pojedou auta i pěší. Pro ně bude k použití stávající lávka vedle původního mostu kpt. Bartoše až do doby zbourání mostu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Provizorium musí splňovat limity plavební hladiny a šířka má umožnit průjezd vozům MHD. Obousměrná doprava se převede protisměrně do jednoho jízdního pruhu a pěší půjdou po samostatném vnějším chodníku. Nosná konstrukce pak převádí jednopruhovou obousměrnou komunikaci pro automobilovou dopravu s šířkou silnice minimálně čtyři metry a volnou šířkou minimálně čtyři a půl metru. Náklady spojené se stavbou provizoria vyjdou kolem šedesáti milionů korun bez DPH. „Naším společným cílem je zprovoznit provizorium co nejdříve, abychom vrátili vedení městské hromadné dopravy do svých původních tras,“ dodal Hrabal. Návrhy nového mostu mají být hotové v měsíci červnu.