Řidič polského náklaďáku odmítl celníkům vážení. Vyšlo mu to draho

Zdroj: Celní úřad pro Pardubický kraj

PARDUBICKÝ KRAJ – Kontrola náklaďáku polské imatrikulace pardubickými celníky nedopadla pro řidiče podle představ. Řidič, který převážel klády dřeva se po dlouhém rozmýšlení rozhodl na váhu nenajet, dostal za to vysoký trest.

Během dubna se podrobilo nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení jednadvacet vozidel, z nichž šest bylo přetížených. „Posledním kontrolovaným byl „klaďák“ polské imatrikulace. Řidič do poslední chvíle váhal, zda má najet na kontrolní váhy. Za neuposlechnutí výzvy mu celníci uložili pokutu ve výši sto tisíc korun a vyslovili zákaz pokračování v jízdě,“ uvedla mluvčí celníků Ludmila Říhová Zezulová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

To, co následovalo potom, nikdo nečekal. Celníci prověřováním zjistili, že v minulosti byla řidiči dopravce za stejný prohřešek uložena dosud neuhrazená pokuta ve stejné výši jiným celním úřadem. Dopravce i řidič to dobře věděli.  Do půl hodiny obě pokuty v celkové výši dvě stě tisíc korun přistály na účtu celního úřadu.