VIDEO: V Ústí nad Orlicí začíná hudební festival Kocianovo Ústí

Zdroj: Pixabay

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Přijďte na osmnáctý ročník hudebního festivalu Kocianovo Ústí s houslovou soutěží, který právě začíná. V soutěži uvidíte celkem osmačtyřicet mladých houslistů z České republiky a patnáct z dalších zemí světa.

Na festivalu Kocianovo Ústí letos uvidíte celkem pět koncertů v rozmezí od prvního do šestého května. „Přihlášeno je 48 mladých houslistů do šestnácti let z Čech a dalších patnáct například z Belgie, Izraele, Mongolska, Japonska, Kanady či USA,“ uvedlo vedení města. Na zahajovacím koncertu vystoupí Pavel Šporcl – známý houslový virtuos, který je ředitelem Kocianova Ústí a také předsedou poroty KHS. Festival ukončí koncert vítězů šestého května.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vstup je zdarma a vstupenky je možné koupit buď online na webu Klubcentra nebo v předprodeji v informačním centru města a také v sídle Klubcentra. Podrobný program celého festivalu a vstupenky najdete na