V Řečanech se do postavení nového mostu pojede po mostním provizoriu

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

ŘEČANY NAD LABEM – V Řečanech nad Labem začne bourání starého mostu a na jeho místě vznikne nový. Do té doby řidiči pojedou po mostním provizoriu, jehož stavba začne v polovině měsíce června.

V době stavby nového mostu bude veškerá doprava převedena na mostní provizorium s jednosměrně řízeným provozem se světelnou signalizací. „V polovině června proběhnou práce na  přípravě náspů zemního tělesa a příjezdové komunikace. Celý proces potrvá přibližně čtyři měsíce. Dva měsíce na přípravné práce, dva na samotnou instalaci,“ objasnil náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nový most má stát kolem sto šedesáti milionů korun a jeho stavba začne v příštím roce. „Most v Řečanech je ve velice špatném stavu a vzniknout by tam měl nový, který by respektoval požadavky na splavnění Labe a bezpečné převedení pěších,“ dodal Kortyš. Šířka nového mostu je navržena na šest metrů s chodníky po obou stranách. Projekt splňuje požadavky velikosti plavební dráhy nacházející se pod mostem. Na starém mostě jsou nyní zjevné trhliny a praskliny, proto po něm nemají jezdit auta těžší než deset tun s rychlostí vyšší než dvacet kilometrů v hodině. „Řidiči kamionů bohužel nerespektují sníženou rychlost a omezenou nosnost  mostu a zkracují si přes Řečany cestu na dálnici,“ řekla starostka Řečan nad Labem Michaela Matoušková. Celá situace se ještě zhoršila po uzavření mostu v Týnci nad Labem.