Ochutnejte ty nejlepší speciality z Čech i ze Slovenska na Gastroslavnostech v Litomyšli!

Zdroj: Město Litomyšl

LITOMYŠL – Na Smetanovo náměstí se můžete příští víkend vydat na Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové, které se ponesou v duchu slovenských specialit. Kromě ochutnávky oblíbených specialit Salaše u Franka nebude chybět ani spousta dobrého jídla, pití a vaření.

Na oslavu památky M. D. Rettigové, která v Litomyšli žila, a také učila hospodyňky nepodléhat stereotypům a experimentovat, proběhnou i letos Gastroslavnosti. Na Smetanově a Toulovcově náměstí na vás čeká spousta skvělé muziky, troška toho soutěžení, a také krásného setkání. „Sobotní slavnostní zahájení bude ve znamení vystoupení LosHrncos, kteří nás dovedou k hrobu M. D. Rettigové, kde proběhne krátké poděkování této ženě s velkým Ž. Na hlavním pódiu na Smetanově náměstí budou vařit Čarodějky v kuchyni Michaela Dolinová a Veronika Žilková. Čeká nás barmanská show Karla Zapalače, vítěze barmanské soutěže v kategorii nejlepší technika na mistrovství světa v Singapuru a své kuchařské umění předvede i Roman Paulus, několikanásobný držitel michelinské hvězdy,“ informovala Michaela Severová z Městského úřadu v Litomyšli. Celou akcí vás provede Martin Karlík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jako vždy se milovníci soutěží mohou na Toulcově náměstí těšit na soutěž Svíčková open, O nejlepší bábovku, soutěž týmů odborných škol nebo klání družstev ve vaření kotlíkového guláše O kotlík starosty Litomyšle. Zahraje cimbálová muzika Jana Dostála, vtipné Ponožky pana Semtamťuka, balkánský Circus Brothers a užijete si i  večerní tancovačku s oblíbenými Machos Burritos. Nejen po děti bude na letní scéně Smetanova domu připravena pohádka. V neděli pak ochutnáte Sousedskou husičku servírovanou v hospodě s nejvyšším stropem na světě. Prezidentem Gastroslavností  je opět Václav Šmerda z Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Městské slavnosti se konají pod záštitou Romana Línka, náměstka hejtmana Pardubického kraje a organizace města ve spolupráci s nejoceňovanější gastronomickou školou v ČR, SOŠ a SOU Polička, AKC ČR, Sborem paní a dívek, Restaurací a minipivovarem Veselka.