Sváteční pondělí nebylo klidné. Hasiči řešili požáry a k nehodě letěl vrtulník

Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Pondělí měli hasiči rušné. V Kladně hasili požár paseky, u obce Stašov se střetl motorkář se zvěří, v Opatovci došlo ke srážce auta s motorkou a v Litomyšli hořelo auto.

Oznámení o požáru větví po pálení v Kladně, okres Chrudim, přišlo hasičům před třináctou hodinou. Plameny na pasece o rozloze sto metrů čtverečních se podařilo zlikvidovat do jedné hodiny od nahlášení. „Srážka motorkáře se zvěří u obce Stašov směr Polička byla ohlášena v 14:56 hodin. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Stryka. Zraněného řidiče musel transportovat vrtulník z Brna do nemocnice. Místo si převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další dopravní nehoda se stala na obchvatu směr Lanškroun, místní část Opatovec. Střetla se tam motorka s autem. Před příjezdem hasičů už o zraněného motocyklistu pečovali záchranáři.

Ve tři čtvrtě na šest večer hořelo auto na parkovišti v Litomyšli. Průzkum ukázal požár v motorovém prostoru, který hasiči zlikvidovali vysokotlakým proudem. Příčina požáru je v šetření. Tím to ale nekončí. Hasiče čekaly ještě menší zásahy, jako třeba záchrana poštolek, otevření bytu nebo transport pacientů.