Prohlédněte si to nejlepší z tvorby známého umělce Káji Saudka v litomyšlském muzeu

Zdroj: Pixabay

LITOMYŠL – V Regionálním muzeu vás až do konce září čekají ochutnávky z té nejlepší tvorby umělce Kája Saudka. Ke zhlédnutí jsou zde různé komiksy, obrazy z různých filmů, olejomalby a spousta dalšího.

Ve Smetanově Litomyšli můžete nyní spatřit dílo umělce světového formátu, krále českého komiksu a milovníka hudby, kterým je Kája Saudek. V Regionálním muzeu je od května do září možnost vidět ty nejlepšího díla od umělce. „Na návštěvníky tak budou čekat komiksy i obrazy, které znáte z filmu, olejomalby i do detailů propracované kresby, 3D objekty i hravá a precizní PéeFka, plakáty i dobové tiskoviny, ale také předměty osobní povahy včetně fotografií z rodinného alba. Nechte své oči zaposlouchat se do ostrých linek jeho perokresby i subtilního humoru, kterým jsou jeho díla prodchnuta,“ sdělil zástupce ředitele muzea Petr Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od kurátorů Bereniky Saudkové a Davida Goldberga spatříte skvostné ukázky autora z velmi rozsáhlého díla pro děti i dospělé, a také videoprojekci dalších ukázek Saudkovy tvorby. Jeden koutek výstavy je ale mládeži nepřístupný. V muzejním obchodě je možné zakoupit knihy s tematikou děl Káji Saudka a další upomínkové předměty, jako plakáty, pohlednice a další tiskoviny.