Blíží se 21. ročník cyklistické akce Cyklo Glacensis 2023. Zúčastní se sedmnáct týmů

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Tradiční cyklistická sportovní soutěž Cyklo Glacensis odstartuje v pátek 19. května z devíti českých a osmi polských měst příhraničních regionů. V každém týmu pojede deset a více cyklistů po různých trasách.

Sportovní akce Cyklo Glacensis přivádí do pohraničních oblastí našeho kraje nadšence cyklistiky, soutěž se těší velkému zájmu a rozšiřuje tak cestovní ruch i do oblastí málo známých. „Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to skvělá příležitost udělat něco pro svou fyzickou kondici a zároveň se setkat s mnoha dalšími účastníky a přáteli z obou stran hranice,“ řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Na akci přijede sedmnáct týmů. Z českých měst vyjedou ze Žamberka, Vysokého Mýta, Ústí nad Orlicí, Lanškrouna, Králíků, Chocně, České Třebové, Brandýsa nad Orlicí a Bačetína. Po různých trasách přijedou do cíle symbolicky blízko česko-polské hranice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Letos je společným cílem je letos polský Sokolec. Cyklisté přijedou na vlastních kolech a na vlastní zodpovědnost. Návrat je v průběhu soboty – neděle a ubytování a strava je zajištěna v okolních ubytovacích zařízeních. Každý cyklista, který se zúčastní, dostane štítek na kolo s logem akce a tričko s potiskem na památku. Na náměstí v Náchodě je připraveno na desátou hodinu dopolední setkání cyklistů s náměstkem Pardubického kraje Romanem Línkem a starostou města Náchod Janem Birkem. Poté cyklisté vyjedou na kolech po běloveské cyklostezce na Machov. V cíli areálu Harenda je očekáváno dvě stě padesát cyklistů. od sedmi hodin večer připravili polští partneři bohatý kulturní a společenský program.