Záchranářský pes Darren zachránil život pejskovi ve vážném stavu

Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Z veterinární kliniky volali dnes v jednu hodinu ráno psovodu Davidovi Hynkovi s žádostí o pomoc. Jeho pes Darren daroval krev pejskovi ve vážném zdravotním stavu, a tím mu zachránil život.

Čtyřnohý záchranář Darren je zapsán v seznamu dárců krve. „Z veterinární kliniky volají, že nutně potřebují psa na darování krve. Do necelé hodiny jsme byli na klinice. Bylo provedeno základní vyšetření a křížový test krve, zda bude krev vhodná pro příjemce. Vše dopadlo dobře,“ popsal dramatické chvíle psovod David Hynek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Samotný odběr krve se provádí z krční žíly. Darren musel ležet na boku a mít nataženou hlavu a krk.  Po 5 minutách bylo hotovo a veterinářka podala transfuzi s krví nemocnému psovi. Po náročném odběru krve musel Darren ještě chvíli zůstat v klidu. Nakonec dostal zaslouženou odměnu masovou konzervu a misku vody pro doplnění tekutin.

Ve tři hodiny ráno David s Darrenem ještě chvíli po transfuzi seděli v autě před veterinární klinikou a snažili se chvilku usnout. Dnes už je zase David ve službě, Darrena čeká ale ještě klidový den na hasičské stanici. Darrena můžete vidět v sobotu na Dnu otevřených dveří na stanici v Pardubicích na ukázce, která začíná o půl desáté ráno.