Lékaři kožního oddělení vám zdarma zkontrolují mateřská znaménka v Paláci Pardubice

Zdroj: Nemocnice Pardubice

PARDUBICE – V rámci osvětové akce Evropský den melanomu si můžete přímo od kožních lékařů nechat v pondělí 29. a úterý 30. května zkontrolovat vaše mateřská znaménka. Akce se uskuteční bez objednání a zdarma v Paláci Pardubice vždy od devíti ráno do čtyř odpoledne.

Pigmentové skvrny a znaménka na kůži není radno podceňovat. Může se z nich časem vyvinout nejagresivnější nádor – melanom. „Jde o jeden z nejzávažnějších typů rakoviny kůže. Nejčastěji se objevuje na místech, která jsou vystavována slunci, jako jsou záda, obličej, paže nebo nohy,“ objasnil primář kožního oddělení Pardubické nemocnice David Stuchlík. Zdravá a neohrožující mateřská znaménka jsou jednobarevná a malá. Mají kruhový nebo oválný tvar, který má jasně zřetelný okraj.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pihy, které působí problémy a může z nich vzniknout rakovina, jsou většinou asymetrické, mají různou barvu a jsou nepravidelně ohraničené. „Melanom se dá úspěšně léčit. Je však potřeba, aby byl zjištěn včas,“ dodal Stuchlík.