Opilý mladík po rozchodu rozmlátil cizí auto. Policistům se pokusil dvakrát utéct

Zdroj: Městská policie Pardubice

PARDUBICE – Nešťastná láska někdy bohužel svádí člověka k nešťastným činům. Devatenáctiletý mladík se včera pod vlivem alkoholu i THC vyřádil na cizím autě, zaparkovaném na náměstí Republiky. Útěkem do Tyršových sadů to ale nevyřešil.

Mladík po autě skákal a ze vzteku i ukopl zrcátko u řidiče, pak utekl do Tyršových sadů. „Tam si pro něj došli strážníci, kterým celou událost ohlásil očitý svědek. Když mladík zjistil, že má strážníky v patách, zahájil útěk číslo dvě, ovšem neúspěšně,“ uvedla mluvčí městské policie Lucie Klementová. Strážníkům se snažil obhájit tím, že utíkal před agresory.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci ale měli díky kamerovým záznamům jasno a muž nakonec přestal zapírat. Cestou k poškozenému autu chtěl ale mladý muž přece jen vyzkoušet třetí pokus a dal se na marný útěk. Pak už rezignoval a spolupracoval. Nadýchal dvě promile a měl i pozitivní test na jiné návykové látky, putoval tak střízlivět na záchytnou stanici.

Na místo strážníci zavolali majitele vozu, který předběžně odhadl cenu. Přestupek proti majetku včetně náhrady škody dále dořeší správní orgán.