Nechcete dýchat zplodiny ze spalovny? Kdo nepodepsal, přijďte podpisem doplnit petici, vyzývá město

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Podpořte svým podpisem novou petici proti spalovně v Rybitví, kterou se chystá obnovit vedení města. Kde všude je možné petici podepsat, se dozvíte na webu města a sociálních sítích a využít můžete i podpisové archy na ulicích u dobrovolníků.

Na radnici se diskutovalo za účasti senátorky Miluše Horské a zástupci Pardubic, Rybitví, Srnojed a Lázní Bohdanče, jaké kroky je ještě možné uplatnit, aby se zamezilo spalování jedovatých odpadů ve spalovně v Rybitví. „Vzhledem k tomu, že petiční výbor shledal některé podpisy v rámci petice proti spalovně jako chybové, máme nyní možnost potřebné podpisy doplnit. Chtěl bych proto všechny poprosit o součinnost v boji proti obnovení provozu spalovny, která bude mít výrazně neblahý vliv na životní prostředí nejen v našem městě,“ uvedl primátor Pardubic Jan Nadrchal. Pro petici jsou důležité podpisy těch, kteří ji doposud nepodepsali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Petiční výbor v minulosti vyhodnotil některé podpisy jako chybové proto, že občané vyplnili pouze město, nikoli také adresu, číslo popisné a PSČ, které je k petici důležité. Celé akci mají pomoci také dobrovolníci v ulicích, kteří u sebe budou mít podpisové archy. „Musíme petici dostat také do ulic města, aby byla lidem více na očích. Věřím, že se nám podaří získat dostatečné množství podpisů z řad veřejnosti, která nám v boji proti spalovně stále může pomoci,“ dodala náměstkyně primátora Pardubic Jiřina Klčová.

Momentálně můžete přijít petici podepsat do Turistického informačního centra Pardubice na Třídě Míru a stánek s peticí bude také k dispozici k podepsání na Aviatické pouti a festivalu Rock for People v Hradci Králové.