Špatně típnutý nedopalek zničil fasádu domu, garáž i auto

Zdroj: HZS Pardubice

MORAVANY – K požáru plastové popelnice v Moravanech vyjížděly ve středu dvě jednotky hasičů. Nejenže hořela popelnice, ale chytl i dům a garážová vrata.

Co všechno může chytit od nedopalku cigarety v popelnici se přesvědčili majitelé domu v Moravanech u Pardubic. „Jednalo se o požár plastové popelnice, která se v noci vzňala od nedopalku. Plameny zničily nejen popelnici, ale také fasádu domu se zateplením i garážová vrata,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. K tomu vznikla další škoda na autě, které bylo zaparkované u vrat garáže, která od nedopalku také chytla. Škoda na fasádě domu, garážových vratech a popelnici se odhaduje přibližně na padesát tisíc korun. Na osobním autě vznikla škoda deset tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Den předtím hasiči vyjížděli na několik hořících odpadkových košů v Pardubicích, kde byl požár způsoben také špatně típnutou cigaretou. Aby nedocházelo k takovým situacím, stačí cigaretu optimálně zašlápnout a bez žhavých jisker vhodit do vhodné nádoby nebo doma do sklenice s vodou.