Nechali spotřebič na tuhá paliva bez dozoru. Shořel jim přístavek

Požár přístavku Zdroj: HZS Pardubice

ORLICKOÚSTECKO – V obci Slatina chytil ve čtvrtek ráno přístavek u rodinného domu. Majitelé nekontrolovali v kuchyni spotřebič na tuhá paliva a jiskry z něho způsobily požár.

Čtyři jednotky hasičů vyjížděli k požáru přístavku u rodinného domu. Po příjezdu zjistili, že majitelé zde měli kuchyň a topili tuhými palivy. „Bohužel spotřebič nechali bez dozoru, vyletěly z něho jiskry, které podpálily vše okolo,“ řekla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Majitelé domu se snažili požár uhasit sami, ale nakonec jim museli pomoci hasiči. Nasadili potřebný počet proudů vody k jeho likvidaci. Přetlakovou ventilací odvětrali silně zakouřenou místnost. Požár se podařilo zlikvidovat asi půl hodiny od nahlášení celé události na operační a informační středisko hasičů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyšetřovatel jim udělil pokutu za nedbalostní jednání – ponechání spotřebiče bez dozoru. Škoda vznikla ve výši tisíc korun a uchránit se podařilo majetek na jeden a půl milionu. K žádným zraněním naštěstí nedošlo.