Díla dětí ze Svitav vystavují ve Dvoraně Poslanecké sněmovny Parlamentu v Praze

Zdroj: Město Svitavy

SVITAVY – Výtvarná díla dětí z výtvarně-historického kroužku GAMU můžete vidět až do poloviny června v Praze. Tématem letošní výtvarné školičky se stali známí umělci.

Pod vedením Ley Sehnalové při Městském muzeu a galerii ve Svitavách se děti zaměřili hlavně na známé umělce a na to, co by se stalo, kdyby se potkali ti umělci, kteří se potkat nemohli. Překvapivé a vtipné odpovědi najdete právě v dílech na výstavě, která nese název „Rozhovory z galerijního ateliéru. „Hlavní myšlenkou výstavy je propojení vlastní výtvarné tvorby a dějin umění, a to formou vyprávění příběhů, výtvarných prezentací a bádání nad historickými a uměleckými artefakty,“ řekl svitavský starosta David Šimek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sám starosta se ujal prohlídky sněmovních prostor po vernisáži, na kterou se vydal spolu s malými umělci  ze Svitav. „ Jsem moc pyšný na naše děti, jejichž nádherné tvorby budou zdobit prostory Dvorany do poloviny června,“ dodal starosta.