VIDEO: Dopravně bezpečnostní akce odhalila mnoho nezodpovědných řidičů

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PARDUBICKO – Dopravních nehod neustále přibývá, policisté se proto rozhodli uspořádat v pondělí akci na silnici I/35, I/37 a na dálnici D35. Pomáhal i vrtulník. Policisté zjistili celkem osmdesát dva přestupků.

Policisté se zaměřili na kritické úseky a nebezpečné chování řidičů za volantem v silničním provozu. „Do akce bylo nasazeno pětadvacet motorizovaných policistů a ze vzduchu jim pomáhal policejní vrtulník. Na silnicích a dálnici se soustředili zejména na nedovolené předjíždění nákladních vozidel,“ uvedla mluvčí policie Iveta Kopecká.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejhorší výsledky přineslo měření povolené rychlosti. Třicet jedna řidičů dostalo pokutu devatenáct tisíc korun. Pokutu přes devět tisíc dostalo devatenáct řidičů s telefonem za volantem. Další pokuty padly za nedovolené předjíždění, špatný technický stav vozidel i nepoužití bezpečnostních pásů. Policisté žádají řidiče, aby se na silnici chovali zodpovědně a ohleduplně.