Příští neděli se otevře nový reprezentační sál na radnici. Přijďte se podívat!

Zdroj: Město Polička

POLIČKA – V poličské barokní radnici obnovily reprezentační sál. Novou podobu získala podlaha, osvětlení i výmalba. Slavnostní otevření sálu uvidíte už příští neděli v šest hodin večer.

Minulý rok proběhla rekonstrukce nově objevené původní výmalby reprezentačního štukového vestibul. V příštím roce se zmodernizují vnější fasády. Nyní přišla řada na reprezentační sál. „Vybavení a výzdoba hlavního zasedacího sálu byly zničeny při požáru města roku 1845. Nynější obnova tedy není rekonstrukcí původního stavu, protože ten neznáme. Při obnově byl zvolen výtvarný přístup navozující možnou atmosféru původního prostředí.“ uvedl historik umění David Junek. Podlaha získala dobově obvyklé dvoubarevné parkety zámeckého typu s vídeňským křížem a výmalba využila odstíny z barokní kaple. Jako osvětlení jsou křišťálové lustry reprezentující českou sklářskou tradici. Sál je zdoben závěsy barokního stylu.

Sál se využije pro reprezentační účely města a mohou zde probíhat i svatební obřady. Na slavnostním otevření reprezentačního sálu, které se uskuteční příští neděli, pronese úvodní slovo ředitelka muzea Mgr. Pavla Juklová a průvodní slovo bude patřit PhDr. Davidu Junkovi. Jeho otevření oživí komorní koncert barokní hudby. Vystoupí trio interpretek ve složení Bedřiška Ponížilová (zpěv), Adéla Chvátalová (barokní hoboj) a Renée Bernatíková (cembalo). Místa si rezervujte na pokladně muzea, počet míst je omezen kvůli kapacitě sálu. Více informací se dozvíte zde