Obnovená Janderova vyhlídka opět otevře své přírodní krásy

Janderova vyhlídka Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – České lesy vám nově odkryjí opravené turistické místo, a to Janderovu vyhlídku. Čeká na vás spousta nových větších či menších staveb, odpočívadel, přístřešků a naučných tabulí. Nový vzhled získají také tůně, studánky, lesní zákoutí a vyhlídky.

Přání obyvatel bylo splněno a oprava oblíbeného turistického místa u Lesů ČR se nakonec uskutečnila. V minulých dnech se skončily veškeré opravy a Lesy ČR předaly Janderovu vyhlídku do užívání veřejnosti. „Náklady na stavbu dosáhly sto dvacet osm tisíc korun. Lesy ČR stavbu financovaly z vlastního programu Lesy pro život. V rámci tohoto programu vznikají v lesích spravovaných státním podnikem stovky větších či menších staveb, odpočívadel, přístřešků, naučných tabulí. Pokračujeme v rozsáhlé obnově tůní, studánek, lesních zákoutí a vyhlídek,“ informovala mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyhlídkový bod na město (převážně Kerhartice) vznikl činností Okrašlovacího spolku v roce 1928. Vyhlídka je pojmenována po předsedovi spolku, továrníkovi Jaroslavu Janderovi, který se svou nepodnikatelskou činností a donátorstvím zapsal do historie města.