Tuningový sraz v Pardubicích skončil pokutami. Řidiči překračovali rychlost a driftovali

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PARDUBICE – Tři sta třicet aut přijelo v sobotu večer do Pardubic na tuningový sraz, šedesát dva z nich odjelo s pokutou. Řidiči nerespektovali rychlost, auta měla špatný technický stav a jezdilo se také s mobilem v ruce.

„Policisté v době konání akce dohlíželi nejen na veřejný pořádek, ale samozřejmě i na dodržování pravidel silničního provozu. Padesát šest přestupků vyřešili na místě udělením pokuty, zbylých šest museli oznámit správnímu orgánu,“ popsala mluvčí policie Dita Holečková. Například tam, kde je povolená rychlost 110 km/h, naměřili řidiči 175 km/h a jízdu bez registračních značek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Třetinu všech přestupků tvořilo překračování rychlosti, špatný technický stav vozidel a porušení dopravního značení. Nezodpovědní řidiči dokonce jezdili nepřipoutáni nebo s telefonem v ruce. Policisté řešili i bezdůvodné ponechání motoru v chodu nebo takzvané driftování, což je jízda smykem. Účastníci akce se začali rozjíždět před půlnocí.