Zvolte nejlepšího seniora nebo seniorku ve Svitavách. Nominace začne v červenci

Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Zapojte se do druhého ročníku ceny Svitavský senior/seniorka roku 2023 a nominujte toho nejvýznamnějšího důchodce ve městě. Cílem je podpořit seniory, jako významné skupiny občanů a ocenit ty, kteří svou aktivitou ovlivňují své vrstevníky, ale i ostatní občany města. Nominaci lze podat od července do konce srpna.

Ocenění má inspirovat ostatní starší obyvatele v jejich vlastním životě, a také posílit jejich sebevědomí. Ve výjimečných případech lze ocenění udělit i „in memoriam“. „Patronkou ceny Svitavský senior/seniorka roku je místostarostka Ditta Kukaňová. Oceňovaný senior/seniorka obdrží plaketu zhotovenou uměleckým slévačem Ing. Martinem Horkým,“ informovala mluvčí města Kateřina Kotasová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nominovat můžete občany města Svitavy starších 65 let, kteří:

  • se dlouhodobě angažují ve prospěch řešení veřejných seniorských problémů ve městě;
  • konkrétně a dlouhodobě pomáhají seniorům;
  • provozují a organizují aktivity ve prospěch seniorů;
  • společensky významně využívají celoživotní kvalifikace ve prospěch seniorů (lékaři, učitelé, odborníci na sociální oblast, právníci se zaměřením na lidská práva apod.).

O udělení ocenění rozhodne Rada seniorů. Slavnostní vyhlášení výsledku celé soutěže proběhne v úterý 3. října 2023 u oslavy svátku seniorů. Nominační list najdete zde