Město Česká Třebová se po třech letech vrací do Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko

Zdroj: Město Česká Třebová

ČESKÁ TŘEBOVÁ – Opětovný vstup do Destinační společnosti, která sdružuje města, obce i další subjekty za účelem podpory turistického ruchu a destinačního managementu, odsouhlasili zastupitelé města na svém včerejším jednání. Původně patřila mezi zakládající členy organizace od roku 2009, ale v roce 2020 došlo k vystoupení z jejich struktur.

Destinační společnosti Východní Čechy i Orlické hory a Podorlicko propagují region směrem k našim turistům, ale i turistům z Polska a Slovenska. Zajišťují také koordinaci a kooperaci poskytovatelů služeb cestovního ruchu. „Rozhodnutí k návratu do společnosti je správné, protože vlastními silami nejsme schopni efektivně propagovat naše město na takové úrovni, jakou nabízí destinační společnost se svým  zázemím, praxí a kontakty  v oboru turistického ruchu,“ uvedl starosta města Zdeněk Řehák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Za pomoci Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko se město může zapojit také do fungování krajské Destinační společnosti Východní Čechy, která je úzce spjata třeba s agenturou CzechTourism.