Po nově opravené části Třídy Míru se projdete už v červenci. Opravy skončily

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Minulý týden proběhla kolaudace opravené části Třídy Míru. Celá rekonstrukce ale proběhla o čtyři týdny dříve, než se plánovalo. Řidiči a chodci se však na opravenou Třídu Míru vrátí až začátkem července.

Rekonstrukci se podařilo dokončit v časovém předstihu. Obyvatelům a návštěvníkům města se ale třída Míru otevře dříve. „Chceme zajistit, aby nová podkladová vrstva z cementobetonového lože byla zcela vyzrálá před tím, než se na třídu Míru vrátí dřívější provoz,“ vysvětlil náměstek primátora Jan Hrabal. Linky MHD č. 2, 13, 27 a noční linky č. 98 a 99 se vrátí na své původních trasy až déle.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rozebrala se původní dlažba z části ulice Sladkovského směrem k budově Magnum a vyměnily se ložné vrstvy, které drží dlažbu pohromadě. Nově tak drť vystřídala vysokopevnostní drenážní malta a původní výplň spár nahradila vysokopevnostní spárovací hmota. Dlaždice tak neleží ve štěrku, ale jsou pevně spojeny s podkladní vrstvou a spáry nepropouští vodu. Do původního provozu se vrátí i ulice Pernerova, která při rekonstrukci fungovala v obousměrném provozu. Zruší se tak výhybny, místo kterých se navrátí parkovací místa.