Revitalizace prostoru bývalých kasáren se uchází o prestižní Českou cenu za architekturu

Zdroj: Město Vysoké Mýto

VYSOKÉ MÝTO – Vnější plochy areálu bývalých kasáren prošly revitalizací. Výrazně se rozšířil veřejný prostor směrem na jihozápad od historického centra města. Nyní se uchází o prestižní Českou cenu za architekturu.

V roce 2017 začala architektonicko-urbanistická soutěž, do které se přihlásilo sedm návrhů. Zvítězil návrh architektů Martina Lukáče a Barbory Srpkové. Jejich návrhy pak byly představeny veřejnosti. „Po přípravě projektu došlo v letech 2021-2022 ke komplexní revitalizaci území o ploše více jak 3,5 ha. Její součástí jsou také opatření napomáhající zadržování vody v území,“ řekla mluvčí města Marie Lněničková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na území vyrostl prostor pro sportování a volnočasové vyžití. Vnitřní částí parku se stalo multifunkční hřiště s tribunou. Pod ním je kiosek, zázemí pro údržbu a sociální zařízení. V okolí kiosku si můžete posedět, odpočinou a zakoupit občerstvení. Na multifunkčním hřišti najdete pétanque, kůlové hřiště pro děti a dráhu pro rekreační běh. O titul České ceny za architekturu se letos uchází 241 staveb a hodnotit je bude sedm erudovaných zahraničních expertů. Podrobnosti o revitalizaci bývalých kasáren a další přihlášené realizace najde zde.