Své kolo můžete po celém regionu přepravit oblíbeným cyklobusem

Zdroj: Pixabay

PARDUBICKÝ KRAJ – Od konce května můžete se svým kolem cestovat po celém regionu plně vybavenými cyklobusy. O víkendech a svátcích se tak snáze vydáte na cyklistické výlety po Pardubickém kraji.

Cyklobusy mají třicet pět míst k sezení a jsou vybaveny přívěsnými vozíky pro přepravu minimálně dvaceti osmi jízdních kol. Svézt se tak můžete i s elektrokolem. Sportovní vybavení si nakládáte i vykládáte sami. Na všech linkách platí jednotný tarif IREDO, cena za převoz kola je čtyřicet korun bez ohledu na vzdálenost. „Provoz cyklobusů za finanční podpory Pardubického kraje je plánován až do 1. října, a to každou sobotu a neděli, ale také i o státních svátcích,“ sdělil krajský radní pro sport Alexandr Krejčíř.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Aktuální jízdní řády s důležitými informacemi najdete na veřejném dopravním portálu a na druhém portálu. Dále na krajském turistickém portálu, kde najdete i typy na cyklovýlety včetně soutěže Cyklopecky Východní Čechy a další praktické informace. Aktuální jízdní řád si můžete vždy ověřit u dopravce, kterého najdete u jednotlivých linek na výše uvedených odkazech nebo v systému IREDO.