V dalším školním roce se ujmou vedení některých středních škol v Pardubickém kraji noví ředitelé

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Žáky pěti středních škol uvítají v nadcházejícím školním roce noví ředitelé. Výběrová řízení proběhla během května a června letošního roku.

Pět škol v pardubickém kraji dostane nové ředitele, dalšímu se podařilo svůj mandát obhájit. Nejčastějším důvodem je odchod do penze. „Jedná se o dlouhodobé ředitele krajem zřizovaných středních škol, kteří dělali po mnoho let svým školám dobré jméno a nyní odcházejí na zasloužený odpočinek. Řídit a vést střední školu není snadný úkol, ředitel musí být odborníkem ve svém oboru a zároveň schopným manažerem,“ objasnil radní Pardubického kraje Josef Kozel. Nové vedení dostane gymnázium v Lanškrouně, speciální škola Ústí nad Orlicí, uměleckoprůmyslová škola Ústí nad Orlicí, zdravotnická a sociální škola v Chrudimi a gymnázium a obchodní akademie ve Svitavách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od prvního srpna nastoupí tito noví ředitelé:

Mgr. Bc. Jana Sejpková, DiS. – Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Ústí nad Orlicí (po Mgr. Stáně Doležalové)

Mgr. Jan Růžička – Gymnázium Lanškroun (po RNDr. Věře Šverclové)

Mgr. MgA. Martina Novozámská – Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí (po Ing. Zdeňku Salingerovi)

Mgr. Monika Pelíšková – Gymnázium, obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Svitavy (po PaedDr. Bc. Milanu Báčovi, MBA)

Mgr. Jana Zemanová – Střední škola zdravotnická a sociální Chrudim (po Mgr. Zdeňce Hrochové)