Opravuje se most v Křižanovicích. Je nutná kompletní uzavírka

Most v Křižanovicích Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Řidiči pozor, od dnešního dne vás čeká uzavírka kvůli opravě mostu v Křižanovicích. Kvůli špatnému technickému stavu dojde k uzavírce a kompletní rekonstrukci mostu, jehož oprava potrvá až do října příštího roku.

Stavební práce na opravě mostu jsou naplánovány na patnáct měsíců. „Most čeká celková a zevrubná rekonstrukce, která je opravdu nutná. V plánu je mimo jiné demolice koruny hráze do úrovně asi čtyřiceti centimetrů pod stávající niveletu,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Michal Kortyš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jde o poměrně náročný projekt, jehož provedení přijde na padesát milionů korun bez daně. Práce nejdou dělat za provozu, z toho důvodu je nutné kompletně uzavřít most po celou dobu výstavby. Úplná uzavírka začne od 28. června tohoto roku a potrvá až do konce října roku 2024. Objížďka povede přes silnice České Lhotice, silnice Vedralka a silnice Křižanovice – u nádrže a to v obou směrech. Více informací o tom, kdy a kde dojde k opravám mostů a silnic v kraji najdete zde.

Zdroj: Krajský úřad Pardubice