Vysvědčení zakončené alkoholem: Strážníci ráno sbírali opilé děti po městě

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Oslavy začátku prázdnin alkoholem jsou celkem běžné. V případě nezletilých dětí to pak ale nekončí nejlépe. Hned ke třem opilým mladým lidem vyjížděli v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníci.

První oznámení přišlo strážníkům před čtvrtou ráno na bezvládně ležící osobu na lavičce na Wernerově nábřeží. „Našli tam osmnáctiletou dívku, kterou probudili. Ta nadýchala 1,74 promile alkoholu v dechu,“ uvedl mluvčí městské policie Jiří Sejkora. Dívka požádala hlídku o přivolání rodičů, sama totiž uznala, že tímto stylem domů nedojde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

 

Hned na vedlejší lavičce našli strážníci o půl páté další sedmnáctiletou dívku. Dechová zkouška ukázala 1,96 promile. Strážníci volali na místo rodiče a případ předají sociálním pracovníkům.

V ulici Sladkovského dále nalezla hlídka šestnáctiletého chlapce. Nadýchal 1,77 promile a vzhledem k pokročilé ranní hodině ho strážníci dopravili v pět hodin otci domů. „Kromě dobrého rána mu oznámili, že syna a tento případ s ním ještě jednou probere sociální odbor magistrátu,“ dodal Sejkora.