Jiskra od kamene zapálila pole obilí u Barchova. Pracovníci ho hasili marně

Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKO – Šířící se plameny na poli s obilím u Barchova jely zpacifikovat minulý čtvrtek odpoledne jednotky hasičů. V lokalitě zvané „Šutrák“ zemědělec sklízel obilí, v tom začala hořet část pole a požár se začal rozšiřovat z deseti metrů čtverečních na padesát krát sedmdesát metrů.

Oznámení přišlo hasičům o půl páté odpoledne. Přítomní pracovníci si všimli, že při sklízení obilí hoří část posekaného pole, neváhali a začali hasit hasícími přístroji. „Přivolané jednotky začaly požár hasit za pomocí lišt na vozidlech a vysokotlakého proudu. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Požár mají hasiči již pod kontrolou,“ objasnil mluvčí hasičů Miroslav Polák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vlastník na místo poslal traktor s pluhem, aby ohořelé pole oboral a požár se nešířil dál. Pravděpodobnou příčinou požáru je jiskra, která vznikla od kamene, kterých je na poli dost. Název lokality tomu i odpovídá. Škoda je dle majitele osm tisíc korun, povedlo se uchránit úrodu za dvě stě tisíc korun.