V Bělé hořel lis a pole. V Radlíně plameny spolykaly maringotku s přívěsem

Požár maringotky Zdroj: HZS Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – K požáru lisu na balíky a okolní plochy v obci Bělá jelo v úterý o půl čtvrté odpoledne hned čtrnáct jednotek hasičů. Ve středu v podvečer zase hasiči spěchali do Radlína. Tam hořela maringotka a obytný přívěs, uvnitř se nacházela propanbutanová lahev.

Při zjištění velikosti požářiště vyhlásil velitel hasičů třetí stupeň požárního poplachu. „Celková zasažená plocha byla čtyři hektary. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v pět hodin odpoledne,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Mačát. Dle vyšetřovatele mohla za plameny technická závada na stroji. Škoda na stroji a balíkách slámy se celkem vyšplhala na tři sta deset tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Co se týče požáru v Radlíně, už před příjezdem na místo hasiči věděli, že je v maringotce propanbutanová láhev. K požáru vyjížděly jednotky Heřmanův Městec, Načešice, Slatiňany a centrální stanice Chrudim. Požár dostaly pod kontrolu za patnáct minut za pomoci dvou proudů vody. Nakonec vytáhly deseti kilovou a dvou kilovou láhev a provedly jejich ochlazení.