Ve Svitavách začnou opravy plaveckého bazénu. Od ledna se uzavře

Zdroj: Město Svitavy

SVITAVY – Svitavský plavecký bazén projde brzy větší rekonstrukcí a přístavbou. Jistě uvítáte nové a modernější technologie, jako místnost pro kočárky, rampu pro bezbariérový přístup, a také nové schodiště. Stavební práce začnou v zimních měsících.

Bazén otevřený v roce 1994 doposud neprošel žádnou větší modernizací. Místním obyvatelům chybí doplňkové prvky (wellness, vodní atrakce apod.), správa bazénu by ale ocenila modernější technologie. „Pokud by šlo vše podle plánu, stavební práce by měly být zahájeny v zimních měsících s dobou rekonstrukce osmnáct měsíců“, upřesnil starosta města David Šimek.

Krytý bazén by se od ledna příštího roku uzavře a první návštěvníky po rekonstrukci přivítá v sezóně 2025/2026. Kromě stavebních úprav dostane bazén dvě nové přístavby. Jednu najdete u stávajícího vstupu, kde vznikne nové zádveří s místností pro kočárky, nová rampa pro bezbariérový přístup a nové schodiště. Druhá přístavba se připojí k vlastní bazénové hale a vytvoří tak odpočinkovou plochu s lehátky. Přibyde také velká vířivka.

Jak bude vypadat dětský bazén:

Dětský bazén se doplní o vodní atrakce, jako je skluzavka, chrliče nebo stříkající zvířátka. Poblíž vznikne také bazének pro nejmenší s vodními atrakcemi. Současný tobogán nahradí nový asi osmdesáti pěti metrový tobogán s optickými a zvukovými efekty. Součástí rekonstrukce je také instalace bezpečnostního počítačového systému detekující potenciální tonutí. K odpočinku poslouží dvě parní kabiny (solná a bylinná parní lázeň) s aroma-terapií a ochlazovacími sprchami.