Ochutnejte dobré pivo nebo nejlepší kotlíkový guláš na tradičních Pivních slavnostech

Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Na svitavském náměstí vás v sobotu od jedné hodiny odpolední čekají tradiční Pivní slavnosti. Ochutnáte novinky i vyzkoušené recepty od třinácti menších pivovarů, užijete si spoustu zábavy v doprovodných soutěžích a proběhne i soutěž o nejlepší kotlíkový guláš.

Slavnosti začnou výstavou historických vozidel, kterou pořádá Boxer Morava Historik. Prohlédnete si několik automobilů z minulosti nebo se ponoříte do zlaté éry automobilismu s velkolepou kolekcí vzácných veteránů. Milovníci dvoukolových strojů určitě nadchne pestrá sbírka motocyklů mnoha značek. „Návštěvníci mají jedinečnou příležitost prozkoumat tyto historické poklady zblízka. Mohou si prohlédnout do detailů každé vozidlo, ocenit ruční práci, která byla věnována jejich obnově a slyšet příběhy, které se skrývají za každým z nich,“ sdělil Petr Šmerda z informačního centra města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Během dopoledne se v horní části náměstí utkají svitavské týmy i zahraniční delegace ve vaření originálních kotlíkových gulášů. Soutěže se mohou zúčastnit talentovaní kuchaři, vášniví gurmáni i skupiny přátel, kteří si chtějí otestovat své kulinářské dovednosti a užít si příjemný den plný různých dobrot a zábavy. Hodnotí se vzhled, chuť, barva a další detaily. Ochutnat můžete degustační porce z co nejvíce místních i zahraničních receptů. Třináct menších pivovarů ukáže osvědčené receptury a představí aktuální novinky, které osloví vaše chuťové buňky. Podpořte svého favorita a hlasujte v anketě pomocí žetonů, které získáte u stánku se sklenicemi a kelímky. Na akci vystoupí také spousta kapel.