Záchranka získá novou základnu v České Třebové. Rozšíří se i její prostory v Hlinsku

Zdroj: Krajský úřad Parubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Na výjezdu z České Třebové se chystá stavba nové základny pro záchranáře. V Hlinsku ke stávající základně přibude další garáž.

V místech, která se dlouhodobě jeví jako zatížená, je nutné rozšíření výjezdových základen a posílení posádky záchranné služby. „Novou základnu připravujeme na výjezdu z České Třebové směrem na Svitavy a Lanškroun. Mělo by se jednat o jednopodlažní budovu se dvěma garážovými místy pro sanitky a jedním pro speciální vozidlo určené k nasazení při vzniku mimořádných událostí s hromadným postižením osob,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. V plánu jsou také sklady pro zdravotnický materiál a sklad pneumatik pro zásahová vozidla. Zároveň probíhají přípravné práce na vybudování základen ve Svitavách a Litomyšli.

V Hlinsku došlo k přeměně bývalé veteriny na základnu pro záchranáře a v současné době kraj připravuje plány na vybudování jednopodlažní přístavby nové garáže pro sanitky. Přístavba poslouží pro výjezd vozů dvou posádek v 24 hodinovém provozu. Práce by měly začít ještě letos.