Řidiči pozor! Litomyšl čeká další rozsáhlé dopravní omezení

Zdroj: Město Litomyšl

LITOMYŠL – Oprava povrchu silnice I35, průtahu městem Litomyšl v úseku od světelné křižovatky po značku konec obce na výjezdu směrem na Svitavy, přinese řidičům značná omezení v dopravě. Stavba začne patnáctého července a potrvá do devátého září.

Opravy jsou rozděleny do několika etap. Nejdříve začnou opravy mezi světelnou křižovatkou a průmyslovou zónou, které potrvají šest týdnů. Po nich přijde druhá etapa, opravy samotné světelné křižovatky a křížení u průmyslové zóny, která zabere maximálně tři týdny. „Po celou dobu bude doprava ve směru na Vysoké Mýto po silnici I/35 vedena v jednom jízdním pruhu. Ve směru Svitavy je po dobu prací na úseku mezi světelnou křižovatkou a průmyslovou zónou doprava rozdělena,“ uvedla mluvčí města Anna Doubravová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

 

Vozidla do 3,5 tuny a nad 10 tun, které obsluhují průmyslovou zónu pojedou přes ulici Trstěnická a průmyslovou zónou. Tranzitní auta nad 3,5 tuny odkloní objízdná trasa vedoucí ze světelné křižovatky na Poličku. Po překlopení prací do druhé etapy se vrátí veškerá silniční doprava směrem na Svitavy zase zpátky na průtah městem I/35 a to pro všechny auta včetně těch nad 10 tun.

Jaká jsou další omezení na úseku I/35:

Na silnici I/35 nejde bohužel o jediné dopravní omezení. S Smetanova domu se pořád rekonstruuje nadchod. Práce mají skončit koncem října. Lze předpokládat, že se plánované předání stavby nebude protahovat a od listopadu se i v tomto úseku dopravě uleví a že dopravní omezení jsou jen nárazová.

Třetí etapa oprav plynovodu s sebou nese další komplikace. Nastanou krátkodobé uzavírky v úseku Supermarketu Kubík po hotel Zlatá Hvězda a přes prostranství Domu sportu Stratílek do ulice Šmilovského a ke křižovatce s ulicí Mařákova.

Dále v ulici Portmanka poběží práce na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a asfaltu. Dojde i k výměně veřejného osvětlení. I v této ulici je doprava úplně uzavřena a povolení k vjezdu mají jen rezidenti. Práce mají skončit 30.září.