VIDEO: Motorkář ujížděl policistům. Pronásledovali ho dvacet kilometrů

Zdroj: Policie ČR Pardubice

PŘELOUČSKO – Motorkář se třemi zákazy řízení ujížděl včera policistům téměř dvacet kilometrů. Pronásledování skončilo až použitím donucovacích prostředků u rozestavěného mostu.

Policisté si všimli motorkáře, která vysokou rychlostí předjížděla několik aut, včetně policejního. „Chtěli ho zastavit, ale on i přes opakované výzvy ujížděl od Starých Čivic směrem Valy, Přelouč a dále na Chvaletice. V obci Trnávka vjel do zákazu vjezdu, a to se mu stalo osudným,“ objasnila mluvčí policie Dita Holečková. Muž dojel až k rozestavěnému mostu, tam se chtěl otočit, ale policisté z Pohotovostního a eskortního oddělení už k němu vyskakovali z auta.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dechová zkouška u řidiče byla negativní a orientačnímu testu na návykové látky se odmítl podrobit. Nesouhlasil ani s odběrem biologického materiálu. Policisté u něho objevili dva sáčky se zeleno-hnědou sušinou a jeden s bílou krystalickou látkou. „Co přesně v nich bylo, ukáže až nařízená expertíza. Sám řidič však přiznal, že jde o trochu trávy a pika, které používá jen pro vlastní potřebu,“ dodala Holečková. Policisté mu sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání . S motorkářem budou řešit i neuposlechnutí výzvy a případné přechovávání návykové látky.