Výstavba nové okružní křižovatky Spojil v Pardubicích zahájena

Zdroj: ŘSD Pardubický kraj

PARDUBICE – Řidiči se mohou těšit na novou okružní křižovatku Spojil, jejíž zprovoznění je v plánu na konci letošního roku.  Zároveň dojde i k úpravě úseku stezky pro chodce a cyklisty v oblasti mezi Sezemicemi a Pardubicemi.

Minulý týden ve čtvrtek začalo na původních silnicích kácení dřevin, které potrvá zhruba dva týdny s minimálním omezením dopravy. Poté přijdou na řadu samotné stavební práce. „Vznikne i nový úsek zmiňované stezky, která zajistí pohyb pěších a cyklistů směřujících do/z obce Spojil,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Petra Drkulová. Po celou dobu stavby dojde jen k lokálním omezením dopravy. Provoz povede v závislosti na etapách stavby jedním volným jízdním pruhem a v době výstavby ho začnou řídit regulovčíci, večer a v noci potom semafory.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopravní obsluha včetně autobusů MHD pojede provizorní panelovou vozovkou, která bude v jihozápadním kvadrantu okružní křižovatky, mimo její vozovku v místech, kde se plánuje cyklostezka a odvodňovací příkop. Zprovoznění celé stavby je naplánováno na konec letošního roku. Po zprovoznění okružní křižovatky Spojil se plánuje rozšíření a úprava silnice v části od Ok Dubina u Lidlu po novou OK Spojil. Navazovat začne výstavba obchvatu Sezemic.