Majitel nechal čtyři psy v rozpáleném autě. Další dva psi čekali na slunci před obchodem

Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Nejteplejší víkend je za námi. Varování o tom, co v horkých dnech nedělat, neberou ale majitelé psů vážně. Během víkendu řešili strážníci hned tři oznámení, při kterým šlo o život čtyřnohým kamarádům.

„Jorkširského teriéra přivázaného u nákupního centra k dopravní značce na přímém slunci odvázal sám oznamovatel a psa odvedl do stínu,“ uvedla mluvčí městské policie Lucie Klementová. Poté zavolal strážníky. Ještě než přijeli se ale objevil majitel, kterému nálezce malého psíka vrátil i s náležitým poučením.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Také nebohý Německý ovčák čekal na svého pána na přímém slunci u jednoho z hypermarketů. I tam byl majitel nakonec rychlejší než příjezd strážníků.

Nejhorší chvíle si vytrpěli psi loveckého plemene uvězněni v dodávce u fotbalového stadionu. Majitel si užíval probíhající utkání a psi čekali zavřeni v jednotlivých kotcích uvnitř vozidla. Dodávka stála na přímém slunci, měla pootevřená boční okénka a uvnitř byl puštěný větrák, který do vozidla vháněl venkovní vzduch. „Strážníci nechali urychleně vyhlásit registrační značku s výzvou, ať se řidič okamžitě dostaví k vozidlu. Přišel vzápětí a psy z horké výhně vypustil ven,“ popsala Klementová.

Po důrazném upozornění na všechna rizika, čeká majitele ještě jednání se správním orgánem, kam strážníci přestupek předali. Poděkování náleží všem oznamovatelům, to největší pak tomu poslednímu.