Mateřská školka Klubíčko postoupila část své zahrady na vybudování parkoviště

Zdroj: Město Ústí nad Orlicí

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – V budově bývalé rehabilitace ve městě začne rekonstrukce, která v současnosti postoupila do fáze venkovních a terénních úprav. Kvůli ní musela mateřská škola uvolnit kus své zahrady pro zřízení parkoviště vozů pro dvě vozidla městské policie a dvě vozidla sociálních služeb.

Rozšíření plochy o část zázemí pozemku MŠ Klubíčko se však setkalo s nepříznivou reakcí části obyvatel. „Jedná se však o velmi malou část z rozměrné zahrady školky. Konkrétně část představuje 1,5 procenta z celkové plochy zahrady. Tato část byla využívána minimálně a nenacházela se zde významná zeleň, pouze náletové křoviny, které budou po dokončení prací nahrazeny novou výsadbou,“ uvedlo vedení města. Děti zde v minulosti vysadily v rámci své aktivity několik stromů, které budou odborně přesazeny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V současnosti je zpracována dokumentace o tom, jak se začne zahrada školky revitalizovat. Celková revitalizace zahrady má začít  v příštím roce a její náklady jsou zhruba čtyři miliony korun. K rozšíření zázemí došlo po dohodě s ředitelkou MŠ. Vznikne tady parkovací místo pro vozidla městské policie a sociálních služeb. Původně se předpokládalo zřízení parkoviště ve stísněném prostoru mezi zahradou a novou budovou úřadu.