V hlavní roli nezodpovědní rodiče: Dítě plakalo zamčené v autě a opilá matka vyklopila miminko z kočáru

Zdroj: Městská policie Pardubice

PARDUBICE – Opilost, nezodpovědnost i lehkovážnost rodičů řeší strážníci každý týden. Včera v podvečer vyjížděli k autu na parkovišti, ve kterém čekalo vystrašené pětileté dítě na nakupující rodiče. V minulých dnech také opilá žena vyklopila při vystupování z trolejbusu půlroční miminko z kočárku.

Včerejší cesta strážníků směřovala na parkoviště před hypermarket, kde si kolemjdoucí žena všimla plačícího dítěte v autě. „Rodiče odešli na nákup a v autě nechali svojí dceru, která spala. Když se dívenka probudila, začala plakat. Hlídka pohledem do vozu zjistila, že dívka není v ohrožení života, má jen strach a hledá maminku,“ popsala situaci mluvčí městské policie Lucie Klementová. Strážníci přes infocentrum nechali přivolat rodiče. Dítě se v přítomnosti rodičů uklidnilo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Důvody nechávání dětí i mazlíčků v autě jsou vždy stejné. Dospělí si myslí, že stihnou rychlý nákup. Přitom bychom děti ani mazlíčky neměli nechat v horkých letních dnech ani na okamžik zavřené v autě. Nikdy nevíme, co se při odběhnutí může stát.

Devětatřicetiletá opilá matka zase při jednom prázdninovém dnu vyklopila půlročního kojence z kočárku. Nadýchala skoro tři promile a ještě byla naštvaná na strážníky. Miminka se ujali zdravotníci a v doprovodu matky ho převezli do nemocnice. Lékaři si dítě nechali na pozorování a matku si domů odvedl otec dítěte.