Na středních školách v Pardubickém kraji probíhají o prázdninách opravy a rekonstrukce

Zdroj: Město Vysoké Mýto

PARDUBICKÝ KRAJ – Ideální čas na investice do oprav budov či do rekonstrukcí nastávají vždy o prázdninách. Děti a učitelé si užívají prázdnin a na školách probíhají stavební práce.

Přes léto byly zahájeny projekty modernizace na různých školách a domovech mládeže. Začne modernizace domova mládeže při dopravní a technické škole Gustava Habrmana v České Třebové, odstranění vlhkosti v interiéru gymnázia ve Svitavách, stavební úpravy tělocvičny na gymnáziu a učilišti v Hlinsku a další. „Jedná se o úpravy, které mají pro jednotlivé školy velký význam. V České Třebové jde o poslední etapu modernizace internátu, kdy bude rekonstruováno 9 pokojů, které jsou v již nevyhovujícím stavu,“ uvedl radní Pardubického kraje pro oblast školství Josef Kozel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další investice je na odstranění příčin  vlhkosti v gymnáziu ve Svitavách  a na opravu světlíku školní tělocvičny v Hlinsku, kde byla tělocvična ke škole v roce 1997 přistavěna o konstrukce nebyly od té doby zásadně opravovány.