Zapojte svou fotografii s výhledem z okna do vydání kalendáře Mikroregionu Skutečsko – Ležáky pro rok 2025!

Zdroj: Město Skuteč

SKUTEČ – Máte pěkný výhled z vašeho okna bytu, domu nebo třeba stodoly? Vyfoťte ho a zapojte se s ním do vydání stolního kalendáře. V červnu se odhlasovalo jeho téma – Z oken, vikýřů a věží. S focením začněte nejlépe už teď v červenci.

Výhled může být i z věží kostelů, ale většina snímků by měla být pořízena z objektů v soukromém vlastnictví. „Chcete, aby se v popsaném stolním kalendáři objevila fotografie s výhledem např. z Vašeho obývacího pokoje? Pak Vás prosím, abyste mě kontaktovali – telefonicky nebo mailem, uvedli svoje jméno, adresu, telefonní číslo a Vaše časové možnosti, tj. v jakém čase obvykle býváte k zastižení doma. Fotit musím v závislosti na počasí, přihlédnout je třeba i k pohybu slunce na obloze,“ řekla Lenka Rýdlová z Odboru kultury a školství města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zapojit se mohou zájemci nejen ze Skutče, ale i z místních částí. Aby se v kalendáři objevily snímky ze všech ročních období, začněte s focením nejlépe v tomto měsíci. Fotky se jinak pořizují v průběhu celého roku, ke konci května provedou jednotliví starostové vlastní výběr potřebného počtu fotek, v červnu se vybere zhotovitel kalendářů a poté proběhne samotná výroba tak, aby hotové kalendáře byly k dispozici během září. V září si můžete koupit nový stolní kalendář s názvem U nás doma.