Provětrejte brusle a vyrazte na tradiční projížďku městem v rámci akce Pardubice na bruslích

Zdroj: Město Pardubice

PARDUBICE – Otestujte svoji formu a vyjeďte na devítikilometrovou projížďku městem na inline bruslích, která se uskuteční v rámci Sportovního parku Pardubice. Pojede se příští neděli v podvečerních hodinách. Těšit se můžete také na doprovodný program s herní zónou se spoustou sportovních aktivit.

Další ročník akce Pardubice na bruslích je naplánován na příští týden a stane se tak součástí úvodního programu Sportovního parku Pardubice. „Startovat budeme v 19:30 hodin z parkoviště před Decathlonem, kde bude od 18:00 hodin, tedy před samotným bruslením, probíhat doprovodný program připravený partnerem naší vyjížďky. Pro účastníky akce máme navíc jako vždy nachystány svítící náramky, které budou rozdány před startem vyjížďky. Zároveň každému doporučujeme také další neoslňující světýlka, blikačky a ostatní světelné doplňky,“ informoval Radek Strejček z pardubického magistrátu. Na projížďku se mohou vydat jen inline bruslaři, ostatní dopravní prostředky včetně koloběžek, lyží a kol, by měli účastníci ponechat doma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyráží se od Decathlonu ulicí Kosmonautů, přes ulice Bělehradská, Hradecká a Palackého. Účastníci dále pojedou po ulici Hlaváčova ke křižovatce s ulicí kpt. Jaroše, kde se vydají ulicemi Anenská a Karla IV. na Sukovu třídu a kolem zimního stadionu po Hradecké a Poděbradské dorazí zpět k Decathlonu. Jako loni si bruslaři užijí i doprovodný program a mohou využít možnosti nechat si zkontrolovat své brusle a případně si je nechat seřídit. Další stanoviště poslouží jako herní zóny s mnoha aktivitami včetně slalomu na kolečkových bruslích, střelby z luku, na koš a na fotbalovou či hokejovou branku, člunkového závodu na bruslích, jízdy na inlinech s kelímkem naplněným vodou v ruce a složení přístřešku na čas. Všechny informace o vyjížďce Pardubice na bruslích najdete na webu města.