V Pardubicích má vzniknout nové živé letecké muzeum

Vrtulové letadlo Zdroj: Pixabay

PARDUBICE – Nové muzeum letectví, které se má otevřít v příštích letech, přinese nejenom výstavu letadel a historické techniky, ale i  zábavné lety pro veřejnost. Některými historickými letadly se dostanete až do oblak.

Pořadatelé Aviatické pouti přišli s nápadem na zprovoznění takzvaného živého leteckého muzea, kdy lidé neuvidí pouze exponáty, ale mohou se i proletět historickými letadly. „Sdružení Aviatické pouti Ing. Jana Kašpara totiž vlastní tři repliky historických letadel a zároveň mohou získat do zápůjčky další opravdové historické klenoty a dát jim touto formou pro diváky atraktivní formou nový život,“ řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Takový koncept funguje i v jiných místech v Čechách a v zahraničí. Podobné muzeum může vzniknout i v našem kraji, který je proslulý historií aviatiky.  V případě zrealizování by celý nápad prospěl jak cestovnímu ruchu, tak školám, pro které by muzeum bylo  ve vybrané dny otevřené.