Nemocnice v Moravské Třebové má nové moderní laboratoře

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – V loňském roce se otevřela nová budova následné péče v nemocnici v Moravské Třebové. Nyní se část objektu ředitelství přeměnily na laboratorní prostory včetně moderního vybavení.

V nemocnici sídlí zdravotní záchranná služba, ordinace, zdravotní služba, následná péče, dopravní služba a nyní také laboratoře – oddělení klinické biochemie. „Právě do laboratoří v přízemí budovy jsme investovali necelých devatenáct milionů korun, díky čemuž získáváme moderní laboratorní pracoviště pro celé široké okolí. Do jednoho prostoru se přesunuly činnosti, které byly dříve vykonávány v ostatních budovách ve starém areálu nemocnice,“ objasnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přesunutím došlo k úspoře provozních nákladů, celkovému zlepšení technického stavu objektu a zefektivnění výkonu. Provoz v dříve používaných objektech byl ukončen a přesunut do nových prostorů nemocnice. Řeší se také další, drobnější akce. „V budově ředitelství sídlí také dopravní zdravotní služba, která slouží pacientům nejen z Moravskotřebovska. Její zázemí bylo značně nevyvovující, a proto jsme v přízemí vybudovali prostory právě pro tuto službu a další pracovníky nemocnice,“ sdělila náměstkyně hejtmana Michaela Matoušková.