Pardubickou nemocnici čeká příští týden devítihodinová odstávka elektrické energie

Zdroj: Nemocnice Pardubice

PARDUBICE – Příští sobotu bude nemocnice od osmi od rána do pěti odpoledne bez proudu. Elektrickou energii zatím dodají náhradní zdroje tak, aby se zachoval provoz celé nemocnice. V čase odstávky nebude funkční iktové centrum, kardiocentrum, úrazová chirurgie a porodnice. Zavřená bude i lékárna.

Dominantou Pardubické nemocnice je nový pavilon, na kterém pokračují práce na výstavbě  nepřetržitě již více než dva roky. „V sobotu 5. srpna bude pavilon podle plánu v čase od osmi do pěti hodin odpoledne připojen k distribuční síti elektrické energie. Nemocnice musí po dobu odstávky, během níž technici budovu připojí, zajistit svůj provoz za pomocí generátorů. Vzhledem k omezené kapacitě takto dostupné elektrické energie, dojde v nemocnici na dobu odstávky k plánovanému omezení dostupné péče,“ informovala . Zdravotnickou péči, která se stane z důvodu omezení nedostupná, zajistí ostatní zařízení Nemocnice Pardubického kraje nebo vyšší pracoviště ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V době výpadku se v nemocnici mohou používat jen výtahy označené jako evakuační. Pokud se nevyskytnou žádné komplikace, nemocnice se vrátí do běžného provozu příští sobotu po páté hodině odpoledne.