Budování centrálního příjmu nemocnice v Pardubicích zdárně pokračuje. Dostane i svoji dominantu

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICE – Stavební práce na centrálním příjmu nemocnice probíhají dle stanoveného harmonogramu. Po otevření, které je v plánu na konci roku, uvidíte  ve vstupním atriu Kašparova Blierota.

Celá stavba centrálního příjmu začala v půlce května a dokončena má být v prosinci letošního roku. „Z hlediska exteriéru probíhá montáž hliníkové a předsazené fasády budovy, zateplovacího systému, skladba střešního pláště a zemní práce pro komunikace a pokládání betonových prvků. Probíhá montáž výtahů, dveří či kontrukce pro vestavby operačních sálů ve 4. patře, rozvody a keramické obklady,“ objasnil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Z venku už má budova skoro svoji finální podobu. V řešení je také dodávka zdravotnických technologií.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dominantou samotného objektu ve vstupním atriu se stane maketa letadla Bleriot, se kterým aviatik Jan Kašpar uskutečnil v roce 1911 první let z Pardubic do Velké Chuchle. Instalace makety je stanovena na počátek roku 2024.