Dopravní nehoda na Svitavsku. Vrtulník se vracel zpět bohužel prázdný

Smrtelná dopravní nehoda Zdroj: HZS Pardubice

SVITAVSKO – Ke smrtelné dopravní nehodě, kdy došlo ke střetu osobního auta s dodávkou, došlo v pátek odpoledne v obci Karle na Svitavsku. Řidiče museli hasiči vyprošťovat.

Profesionální jednotka hasičů ze Svitav a tři týmy záchranářů vyjížděly k vážné dopravní nehodě, kde došlo ke srážce osobáku s dodávkou. Přiletěl i záchranářský vrtulník. Po srážce zůstala celá přední část auta zdemolovaná. Hned po příjezdu začali řidiče z vozidla vyprošťovat. „Poté ho předali zdravotním záchranářům, kteří se zraněnou osobu snažili resuscitovat,“ uvedl zastupující mluvčí hasičů Miroslav Polák.  Resuscitace byla neúspěšná a lékař na místě konstatoval smrt řidiče. Druhou osobu převezli k ošetření do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči poté provedli protipožární opatření, zasypali unikající kapaliny z vozidel a po celém prošetření nehody uklidili silnici, která se stala během zásahu neprůjezdnou.